Úvodní informace

 

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás upozornit,

 že prodej zájezdů CK ALEXANDRIA

                                  pro sezonu  "LÉTO  2018"  byl  zahájen

13.listopadu 2017

 

             

Výhradním organizátorem všech níže nabízených zájezdů je  

Cestovní kancelář ALEXANDRIA

 

 

Pobytové zájezdy BULHARSKO

 

 

                         

                             

                                          

stačí kliknout....

 letecky Bulharsko

 

 

 

Letecká přeprava

 

Cestovní kancelář Alexandria spolupracuje při organizaci leteckých zájezdů pouze s renomovanými leteckými společnostmi. Nabízíme odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic a Karlových Varů a naše lety jsou provozovány především těmito společnostmi: Travel Service - hlavní letecký přepravce CK Alexandria, Air Malta a České Aerolinie. U zájezdů do vzdálenějších exotických destinací pak létáme např. se společnostmi Emirates, Condor či Lufthansa.

 

Travel Service

 

Travel Service je největší českou leteckou společností. Travel Service provozuje pravidelné linky pod obchodní značkou SmartWings, charterové lety a privátní lety kategorie Business Jet. Letadla Travel Service přistávají během roku na více než 300 letištích 4 kontinentů. Travel Service působí kromě České republiky také na Slovensku, v Polsku a Maďarsku, kde má své dceřiné společnosti.

 

SERVIS NA PALUBĚ

 

Na palubách letadel je pro cestující připraven Travel Sky Shop s bohatým výběrem značkového zboží. Většina letadel je vybavena audio/video systémy/airshow. Na palubě všech letadel jsou zdarma k dispozici aktuální noviny (např. MF Dnes, Blesk, LN, Právo či Sport) a časopisy (Týden, Instinkt či Euro apod.) Kromě toho najdete v kapse každého sedadla aktuální číslo palubního časopisu Travel Service Magazine.     Všechny lety jsou nekuřácké.

 

OBČERSTVENÍ NA PALUBÁCH LETADEL

 

ZÁKLADNÍ OBČERSTVENÍ - ZAKOUPENÍ NA PALUBĚ

 

Základní občerstvení je možno zakoupit v průběhu letu přímo na palubě. Aktuální nabídku (včetně ceníku) letecké společnosti najdete zde.

 

NADSTANDARDNÍ OBČERSTVENÍ (nutno předem objednat)

 

Vybrané nadstandardní občerstvení je možno zakoupit již při koupi zájezdu. Aktuální nabídku nadstandardního občerstvení (včetně cen za jeden směr) najdete zde.

 

Poznámka:  Nadstandardní občerstvení lze objednat nejpozději 4 dny před odletem a pouze v cestovní kanceláři.

 

TRAVEL PLUS COMFORT

 

Na našich charterových letech do většiny destinací nabízíme možnost objednání nadstandardní třídy Travel Plus Comfort, která zahrnuje možnost využití VIP salónku před odletem na letištích v Praze (salonky Menzies), Brně a Ostravě (v závislosti na otevírací době salónku), zajištění míst v přední části letadla,  podhlavníky TPC, deka a polštář, nápoj na uvítanou, bohatší catering na velkém platě (předkrm, teplé jídlo, dezert, jednohubky, káva nebo čaj) s výběrem alkoholických a nealkoholických nápojů, zvýšená péče posádky a zvýšená volná váha zapsaných zavazadel na 20kg. Tuto cestovní třídu si můžete zakoupit za cenu 3 990 Kč (za oba směry).

 

PŘEPRAVA ZAVAZADEL NA LETECH TRAVEL SERVICE A SMART WINGS

 

Zavazadla se přepravují jako zapsaná a nezapsaná.

 

PRAVIDLA PRO ZAPSANÁ ZAVAZADLA:

 

 • Za zavazadla, která cestující odevzdá dopravci k přepravě (zapsaná zavazadla), je cestujícímu jako potvrzení o převzetí vydán identifikační útržek zavazadlového lístku, který je cestující povinen uschovat pro případnou reklamaci. Dopravce neodpovídá za zavazadlo, které nebylo ihned po příletu vyzvednuto.
 • Zapsané zavazadlo musí být zabaleno v kufrech anebo jiných obalech vhodných pro bezpečnou dopravu. Takové zavazadlo musí být uzavřené/uzamčené a zajištěné proti samovolnému otevření.
 • Každé zavazadlo před přijetím k přepravě musí být opatřeno jmenovkou se jménem cestujícího a jeho kontaktní adresou v místě pobytu (např. název a adresa hotelu, adresa trvalého pobytu apod.). Jméno uvedené na jmenovce musí souhlasit se jménem v letence a v cestovním dokladu. Zavazadla, včetně zavazadel s uzávěrem na zip, musí být uzavřena, aby během přepravy nedošlo k jejich samovolnému otevření.
 • Každý cestující s nárokem na sedadlo v letadle má nárok na bezplatnou přepravu zapsaných zavazadel o celkové hmotnosti maximálně: 20 kg v přepravní třídě Travel Plus Comfort 15 kg v přepravní třídě Economy
 • V případě, že má cestující zakoupeno sedadlo navíc, váhový limit se mu navýší o povolený váhový limit vztahující se k takto zakoupenému sedadlu.
 • V případě, že letí dva nebo více cestujících prokazatelně společně jako skupina (rodina, partneři) stejným letem, resp. stejnými lety, a odbavují se společně, umožňuje dopravce jejich zavazadla sdružovat, jejich nároky na volnou váhu zavazadel se sečtou a zavazadla jsou odbavena společně na jednoho cestujícího.
 • Maximální váha jednoho kusu zavazadla nesmí v žádném případě překročit 32kg a zavazadlo musí splňovat následující rozměrová omezení: délka každé strany menší než 150 cm a součet všech tří stran menší než 250 cm. Zavazadlo větších rozměrů se považuje za nadrozměrné zavazadlo a může být přijato k přepravě pouze po předchozím schválení dopravcem a po zaplacení příslušného poplatku dle ceníku dopravce.
 • Bezplatně se přepravují kočárky, dětské postýlky, sedačky pro děti, invalidní vozíky na suché nebo gelové baterie. Kočárky a dětské postýlky je nutné zabalit do obalu, nebo ochranné folie, jinak dopravce nenese odpovědnost za jejich poškození.
 • Bezplatně se přepravují asistenční psi, doprovází-li nevidomé, hluché, či jinak postižené osoby.

 

PRAVIDLA PRO PŘÍRUČNÍ (KABINOVÁ) ZAVAZADLA:

 

Váha příručního zavazadla může být max. 5 kg a rozměry - délka 56 cm, šířka 45 cm a hloubka 25 cm (přičemž součet těchto tří rozměrů může být max. 115 cm). Každý cestující může mít pouze jedno příruční zavazadlo.

 

Navíc si cestující může vzít na palubu následující předměty pro osobní užití:

 

 • dámská kabelka
 • kabát, šál nebo přikrývka
 • deštník nebo vycházková hůl
 • malý fotoaparát, kamera nebo dalekohled
 • malý přenosný počítač
 • četba na dobu letu
 • jídlo pro dítě na dobu letu
 • berle nebo podpěrné přístroje a zcela složitelný vozík pro invalidní osoby (který se z prostorových důvodů ukládá do nákladového prostoru letadla)
 • sedačka pro dítě v případě, že se vejde do uzavíratelné schránky nad hlavami cestujících

 

Poznámka: Povolená hmotnost a rozměry příručního zavazadla, jakož i počet zavazadel bude důsledně kontrolován. Příruční zavazadlo bude nutné předložit na odbavovací přepážce ke kontrole a bude označeno visačkou „APPROVED CABIN BAGGAGE“. Neoznačená příruční zavazadla (s výjimkou výše uvedených předmětů pro osobní užití a tašek s prodejem DUTY FREE, zakoupených v tranzitním prostoru) nebudou při nástupu do letadla akceptována a budou odbavena jako zapsaná s příslušným poplatkem.

 

NADVÁHA A DALŠÍ POPLATKY NA LETECH TRAVEL SERVICE A SMARTWINGS

 

NADVÁHA - OBECNÝ POSTUP

 

 • Cestující nadváhu nahlásí u cestovní kanceláře a uhradí při koupi zájezdu.
 • Cestující nadváhu nenahlásí dopředu a uhradí při odbavení na letišti před odletem. Odbavující pracovník bude mít připravené předtištěné doklady, které dá cestujícímu jako potvrzení, že nadváha byla uhrazena. Upozorňujeme zákazníky na zvýhodněné ceny při platbě předem v CK ve srovnání s platbou na letišti před odletem až o 35 %.

 

Poznámka: Cestující, který si u cestovní kanceláře předplatí zvýšený limit pro volnou váhu zavazadel, je povinen uhradit při odbavení na letišti příslušný doplatek, jestliže jeho skutečná váha zavazadel překročí limit, který si předplatil.

 

JEDNOSMĚRNÉ POPLATKY ZA NADVÁHU - ceník najdete zde JEDNOSMĚRNÉ POPLATKY ZA NADROZMĚRNÁ ZAVAZADLA - ceník a popis služby najdete zde JEDNOSMĚRNÉ POPLATKY ZA PŘEPRAVU SPORTOVNÍHO VYBAVENÍ - ceník a popis služby najdete zde JEDNOSMĚRNÉ POPLATKY ZA PŘEPRAVU ŽIVÝCH ZVÍŘAT - ceník a popis služby najdete zde JEDNOSMĚRNÉ POPLATKY ZA ASISTENČNÍ SLUŽBY  - ceník a popis služby najdete zde

 

Poznámka:

Provozní doba

 

 

                                                  
Otevřít Mapu